Zaawansowane software contact center dla każdego

software contact center

Pracujesz w branży call center? Jeśli tak, to na pewno poszukujesz rozwiązań, które by usprawniły Twoja pracę. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób software contact center ułatwi Ci pracę.

Software contact center – co warto wiedzieć?

Software contact center realizuje kwestie jednego centrum kontaktowego kompleksowo. Wszystko czego potrzebujemy to wyłącznie odpowiednie oprogramowania software contact center, które może być udostępniane z poziomu chmury publicznej, ale również zainstalowane w lokalizacji klienta, czyli chmurze prywatnej. Jak stworzyć własne centrum kontaktu szybko i tanio? Po pierwsze rejestrujemy się na stronie dostawcy usługi software contact center lub pobieramy i instalujemy odpowiednie oprogramowanie. Drugim elementem będzie wykupienie numeru telefonicznego, który będzie używany do kontaktu głosowego w centrum kontaktowym. Dostawcy rozwiązań software contact center oferują numerację telefoniczną z większości krajów na świecie. Kolejnym elementem będzie dodanie agentów do naszego konta. Najczęściej wystarczy, że wpiszemy imiona i nazwiska agentów oraz adresy e-mail, a zostaną oni automatycznie zaproszeni do korzystania z usługi. Ostatecznym krokiem będzie konfiguracja grup kontaktowych zawierających agentów, systemu interaktywnej zapowiedzi głosowej IVR oraz innych elementów ustawień software contact center.

Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

Korzystając z oprogramowania centrum kontaktowego mamy do dyspozycji zaawansowane trasowanie połączeń. Dzięki inteligentnym zapowiedziom IVR klient jest kierowany bezpośrednio do odpowiedniego agenta, który będzie dostępny i posiada odpowiednie kompetencje. Wykorzystując software contact center optymalizujemy czas oczekiwania klienta na połączenie i obsługę. Dodatkowo otrzymujemy możliwość automatycznego monitorowania połączeń oraz raportowania. Kluczową cechą wielu systemów kontaktowych jest możliwość integracji z oprogramowaniem innych producentów, realizujących zadania obsługi zgłoszeń, czy obsługi klienta. Systemy software contact center znacząco usprawniają obsługę klientów, ale zdecydowaną przewagą nad tradycyjnymi rozwiązaniami są minimalne koszty wdrożenia i utrzymania. Wdrażając rozwiązanie, które jest dostępne z poziomu chmury to na usługodawcy ciąży obowiązek opieki nad całością systemu, aktualizacji, zapewnienia odpowiednich elementów bezpieczeństwa. Użytkownika interesuje jedynie zakontraktowanie usługi na wymagany czas i prosta konfiguracja systemu, która jest możliwa do zrealizowania nie tylko przez zaawansowanego informatyka czy administratora systemów.