Czy warto inwestować w system rezerwacji?

Polskie firmy rozwijają się każdego dnia. Inwestują, zatrudniają nowych pracowników, a przy tym wciąż odnoszą sukcesy. Są nagradzane na branżowych festiwalach, ale także ich majątki rosną. Jest to niewątpliwie zasługa dobrej kadry kierowniczej, ale także i pracowników, którzy przychodząc do pracy każdego dnia, starają się dawać z siebie wszystko. Nie wolno przy tym zapominać, że każdy sektor wpływa na inny, więc sukcesy jednych sprawiają, że i innym się powodzi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zarówno nasz rodzimy przemysł, jak i usługi pną się ku górze.

Mimo tego nie zawsze wiemy w co inwestować pieniądze. Z tego właśnie powodu chcemy dziś zaprezentować Państwu system rezerwacji, który mimo że dopiero raczkuje w Polsce, jest bardzo popularny na zachodzie i to już od kilku lat.

Czym jest system rezerwacji?

W dobie globalizacji i ułatwiania dostępu do informacji oraz usług odkryto, że klienci lubią dużą liczbę możliwości. To właśnie dają systemy rezerwacyjne. Zrzeszają one przedsiębiorstwa oraz usługodawców, z których dóbr mogą korzystać użytkownicy. Do takich firm zalicza się salony kosmetyczne, fryzjerskie czy solaria. Oczywiście to tylko kilka przykładów, ponieważ nie wolno nam zapomnieć o gabinetach lekarskich, trenerach personalnych czy restauracjach. Można powiedzieć, że systemy rezerwacyjne online przejęły funkcję recepcji w hotelach. To w nich klienci dokonują opłat, wybierają terminy czy informują o tym, że rezygnują z danej usługi, albo przenoszą ją na inny termin.

Zyski dla firmy z korzystania z systemu rezerwacji

Firma, która zainteresowana jest korzystaniem z usług takiej platformy, od razu zyskuje. Po pierwsze, zwiększa się jej zasięg działalności. Nie wszystkie salony fryzjerskie w mieście każdy zna, prawda? Tutaj dzięki aplikacji będzie mógł dowiedzieć się, że takowy istnieje, jaki ma cennik oraz to czy w danym czasie będzie mógł nas obsłużyć. W ramach współpracy z platformą właściciel dostaje przy okazji ogromną reklamę, za którą tak naprawdę nie płaci. Jak to? Koszty, które ponosi przedsiębiorstwo, związane są z prowadzeniem przez platformę samego systemu rezerwacji. Można śmiało powiedzieć, że w dużo niższej cenie zyskuje ono pracownika, który gotowy jest do współpracy o każdej porze dnia i nocy. Kolejnym atutem jest fakt, że system ten jest bezawaryjny oraz samoobsługowy, a jako że działa na zewnętrznych serwerach, nie wytwarza ukrytych kosztów eksploatacyjnych, z tytułu choćby opłat za energię elektryczną czy amortyzację. Każdy sprzęt w firmie takowej potrzebuję, więc i tutaj jest to wielką oszczędnością. Ostatnim atutem dla firmy jest to, że platforma jest pośrednikiem, który zajmuje się księgowością. Wszyscy klienci, którzy wykupią wizytę na przykład u lekarza, zapłacą za nią online. Pieniądze zostaną przelane za nią na firmowe konto, ale już z góry pomniejszone o konkretne opłaty, w tym podatki.

Korzyści z korzystania z systemu rezerwacji dla klienta

Każda firma dba o klienta. Mimo, że czasem zdaje się nam inaczej, wszystko, co robi każde nawet najmniejsze przedsiębiorstwo, związane jest z zapewnieniem klientowi usług na jak najwyższym poziomie. Dzięki wprowadzeniu takiego systemu dużo zyskuje właśnie on. Po pierwsze, za wszystkie usługi może on płacić online, nie musi martwić się tym, czy zabrał portfel albo o to, czy pani fryzjerka będzie miała wydać. Jako że wszystko będzie miał w jednym miejscu, częściej będzie korzystał z danych usług. Wielu z nas rzadko chodzi do dentysty, ponieważ ze sporym wyprzedzeniem trzeba się na takową wizytę umówić. Zazwyczaj telefonicznie, ale dodzwonienie się do ośrodka zdrowia graniczy z cudem. Często też trzeba osobiście wyciągnąć kartę albo w dniu wizyty potwierdzić ją. To wszystko marnuje czas. Teraz, zamiast zajmować to godzinę lub dwie, uda się wykonać w ciągu kilku minut i to bez wychodzenia z domu. I to właśnie ostatnia z zalet, o której powiemy. Nie każdy lubi wychodzić z domu, kiedy nie musi. Po całym dniu w pracy, wielu z nas woli odpocząć w domu i nie decyduje się na to, aby pójść do kosmetyczki, bo ta na przykład przyjmuje zgłoszenia tylko telefonicznie, a o dziwo, nawet rozmowa przez telefon sprawia, że wielu z nas odpuszcza sobie na starcie.

Koszta

Usługi tego typu, mimo że dość nowe w Polsce, nie należą do najdroższych. Można śmiało rzec, że są one tanie zarówno dla przedsiębiorstw, jak i klientów. Nie ma co ukrywać, jeśli coś kosztuje niecałe sto złotych na miesiąc, nie można tego ominąć bez zastanowienia. To nawet nie jedna dziesiąta pracowniczej pensji, a daje tak wiele możliwości. Warto przy tym wspomnieć o klientach, którzy korzystają z serwisu za darmo, co na pewno sprawi, że będą oni chętniej korzystać z usług platformy, ponieważ wystarczy, że wejdą na podstronę danej firmy w naszym serwisie.

Podsumowując, systemy rezerwacyjne online idealnie nadadzą się dla nowych firm na rynku, jak i tych, które działają już na nim od lat. Tak wielka szansa na rozwój, połączona ze śmiesznie niskimi kosztami, sprawi, że nie będzie wyobrażać sobie istnienia bez współpracy z platformą.

http://www.chart.pl/

Dodaj komentarz