Ubezpieczenie OC Zabrze: miałeś wypadek, nie wpadaj w panikę

Uczestniczenie w wypadku drogowym nie jest niczym przyjemnym. Trzeba jednak zachować zimną krew. Najgorszą rzeczą jest wpadanie w panikę, bo wtedy nasze działanie nie będą racjonalne. Niezależnie, czy byliśmy ofiarą, czy sprawcą należy nam się bezpłatne holowanie.

Przezorny ubezpieczony

Wyjechania na ulicę bez ważnego ubezpieczenia jest bardzo ryzykowne. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co może nas spotkać. Nieprzewidzianych okoliczności może być sporo i to niekoniecznie z naszej winy. Złe warunki atmosferyczne, nieuwaga pozostałych kierowców mogą doprowadzić do nieszczęścia. Ważne Ubezpieczenie OC Zabrze jest bardzo pomocne. Bez tego nie dałoby się nic załatwić. Niestety, wiele osób wciąż wyjeżdża w trasę bez ważnych dokumentów, a w razie wypadku pojawia się duży problem. Zanim odpalimy stacyjkę, sprawdźmy do kiedy mamy ważne OC Ruda Śląska. Bez tego lepiej nigdzie się nie wybierać. Ważne ubezpieczenie jest bardzo pomocne. W razie kolizji możemy liczyć na bezpłatne holowanie w wybrane miejsce, np. dom czy warsztat. Poza tym przysługuje nam rekompensata finansowa. Osoba, która nie spowodowała niebezpiecznej sytuacji otrzyma odszkodowanie niezależnie, czy ma wykupiony pakiet podstawowy czy rozszerzony. Sprawcy natomiast nie przysługuje pomoc finansowa, chyba, że miał wykupione AC. Wtedy może liczyć na dodatkowe środki, ale takie ubezpieczenie jest droższe na starcie.

Oddaj auto do mechanika

Samochód musi być oddany do mechanika, by ten zweryfikował jego faktyczny stan i ocenił, czy warto go naprawiać. W przypadku wypłaty odszkodowania z tytułu poniesionych szkód stan techniczny ocenia rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. Niestety, jego opinie nie zawsze zgadzają się ze stanem faktycznym. Ubezpieczyciele często zaniżają kwotę naprawy. Na szczęście można się przed tym uchronić. Wystarczy znaleźć innego rzeczoznawcę i poprosić go o ponowne rozpatrzenie. Jest wiele niezależnych firm, które pomaga w tego typu sytuacjach. Różnice w wyliczeniu są w niektórych wypadkach bardzo duże. Warto więc rozważyć skorzystanie z takich usług. Wprawdzie trzeba będzie zapłacić pośrednikowi, ale jeśli wycena ubezpieczyciela jest niekorzystna to warto poświęcić trochę czasu i się tym zająć. Dobrze jest znaleźć firmę, która zajmie się wszystkim kompleksowo. Oceni faktyczny zakres robót, wykona wszelkie prace i zajmie się kwestiami formalnymi. To pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Należy jednak wcześniej rozeznać się w rynku i postawić na rzetelnego wykonawcę.

Dodaj komentarz