System zamówień online dla restauracji a korzyści

Jeszcze kilkanaście lat wstecz, możliwość zamawiania posiłków do domu była czystą abstrakcją. Później restauracje oczywiście postarały się o to, i posiłek zamówić można było przez telefon. Problem polegał na tym, że dodzwonić się do restauracji było niezwykle ciężko. Dlatego też powstały systemy zamówień online – www.mojegastro.pl/zamowienia-przez-internet – przeznaczone specjalnie dla restauracji.

System zamówień online dla restauracji – fenomen popularności

W dzisiejszej gastronomii chyba już nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której nie byłoby możliwości zamówienia posiłku z restauracji do domu. To możliwość wręcz wymagana przez klientów wobec pracowników restauracji.

Największe zalety, jakie daje system zamówień online dla restauracji.

Obecnie coraz więcej restauratorów daje swoim klientom możliwość zamówienia pysznego, ciepłego posiłku wprost do ich domu. Taka sytuacja korzystna jest wielce dla obu stron, zarówno dla restauracji, jak ich potencjalnych klientów. System zamówień online dla restauracji posiada następujące zalety.

1. Dzięki takiemu systemowi można bardzo efektywnie i szybko zbudować statystyki. A dzięki temu można bardzo łatwo przeanalizować sprzedaż, decydując co można zmienić, aby jeszcze ją znacząco podwyższyć. Statystyka w gastronomii do podstawa do wprowadzenia zmian mających na celu poprawę sytuacji.

2. System zamówień online dla restauracji pozwala na szybkie pozyskiwanie niezwykle cennych opinii, bo pochodzących wprost od klienta. Dzieje się tak dlatego, że przy każdym zamówieniu klient proszony jest o ocenę jego jakości. Do oceny bierze się różne czynniki takie jak czas dostawy, jakość posiłku itd. Im więcej pozytywnych opinii ma restauracja tym częściej ludzie decydują się na zamówienie posiłku właśnie z tego, a nie innego miejsca.

3. Brak komunikacyjnych barier. Restauracje, szczególnie te oblegane przez wiele osób każdego dnia mogą mieć nie mały problem z odbieraniem telefonów z zamówieniami. Dlatego też aby ułatwić sobie pracę i nie zniechęcać klientów czekaniem na długą realizację połączenia, decydują się wprowadzić u siebie system zamówień online dla restauracji. Ten system to całkowita dokładność przyjmowanych zamówień, w których ciężko o pomyłkę.

4. Wyższa jakość obsługi każdego klienta. Personel ponoszący odpowiedzialność za przyjmowanie i realizację zamówień otrzymuje wszystkie informacje dotyczące bieżącego zamówienia oraz wszystkich wcześniejszych, składanych przez daną osobę. Dzięki temu obsługa ma możliwość dopasowania zamówienia do indywidualnych preferencji zamawiającego.

Jeszcze więcej korzyści

5. System zamówień online dla restauracji pozwala również na znaczne obniżenie kosztów pracy. Jak pokazują statystyki prowadzone w branży gastronomicznej, zamówienia posiłków na wynos stanową jeden z najtańszych sposobów zamawiania jedzenia z dostawą do domu. Koszty udaje się obniżyć dzięki temu, że cały proces przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Zamówienia online raz na zawsze likwidują problem zajętych linii telefonicznych w restauracji.

6. Zwiększona wydajność pracy. System tradycyjnych zamówień posiłków przez telefon wiąże się z koniecznością zatrudnienia co najmniej 2-3 osób, które na każdej ze zmian odpowiedzialne będą za przyjmowanie zamówień i przekazywaniu ich do realizacji, a następnie dostarczenia pod wskazany przez klienta adres.

7. System zamówień online dla restauracji pomaga w budowaniu trwałej bazy klientów. Jak wiadomo w gastronomii posiadanie własnej bazy klientów to podstawowe narzędzie do podejmowania skutecznych i efektywnych działań marketingowych.

8. Zamówienia online to najlepszy sposób na uniknięcie jakichkolwiek błędów, wynikających np. z problemów komunikacyjnych, jakie bardzo często pojawiają się w sytuacji składania zamówienia przez telefon.

9. Większa wartość zamówień. Klient składając zamówienia online może spokojnie zapoznać się z całą, bardzo bogatą ofertą restauracji. System kieruje wobec klienta również automatyczne podpowiedzi, a dzięki zastosowaniu krzyżowej sprzedaży w prosty sposób można nawet dwukrotnie zwiększyć wartość każdego pojedynczego zamówienia.

Dodaj komentarz