System Jira – czy warto?

System Jira

Zarządzanie komunikacją w firmie to bardzo ważny aspekt działalności każdego przedsiębiorstwa. Brak odpowiedniego przepływu informacji może mieć duży wpływ na ostateczne wyniki firmy, realizacja konkretnych zamówień, a także na końcowy efekt kolejnych projektów. Firmy, które jeszcze nie wdrożyły nowoczesnych rozwiązań mających na celu zarządzanie komunikacją powinny jak najszybciej zrobić krok w stronę tej opcji, ponieważ może to zaważyć na ich przyszłości. Jedną z takich opcji jest system Jira – http://jirasolutions.pl/uslugi/utrzymanie-i-serwis/. Przeczytaj nasz tekst i sprawdź, dlaczego warto na niego postawić.

System Jira i jego charakterystyka

Jira system to najlepsze narzędzie do rozwoju oprogramowania dla zespołów pracujących z metodykami zmiennymi. System ten ma za zadanie przede wszystkim usprawnić komunikację w każdej firmie, bez względu na jej złożoną strukturę, wielkość czy liczbę zatrudnionych pracowników. Szereg bardzo ciekawych i bardzo pomocnych rozwiązań, jakie zostały wdrożone do systemu Jira pomaga nie tylko tworzyć nowe projekty, ale również zarządzać tymi, które już do tej pory zostały wdrożone i się toczą. Można bez większych problemów przypisywać kolejne zadania konkretnym pracownikom, nadawać im odpowiedni priorytet, a także monitorować poziom ich zaawansowania oraz wykonania.

System Jira charakteryzuje się wysoką elastycznością, ponieważ można go bez większych problemów dopasować do realiów praktycznie każdej firmy. W tym pomaga tzw. ankieta przedwdrożeniowa, która zadaje właścicielom konkretne pytania. Na podstawie odpowiedzi oraz specyfiki danej firmy, specjaliści są w stanie bez większych problemów określić najważniejsze potrzeby i wymagania danego przedsiębiorstwa.

Najważniejszy aspekt: zarządzanie dokumentacją firmową

Płynny i niezakłócony obieg dokumentów to w każdej firmie podstawa jej odpowiedniego funkcjonowania. W momencie, kiedy przekaz dokumentów pomiędzy kolejnymi działami zajmuje zbyt dużo czasu, wówczas może to wpłynąć na ostateczny termin realizacji danego zamówienia czy zakończenia projektu. Aby nie dopuścić do jakichkolwiek opóźnień, które mogą wpłynąć również na renomę i reputację danej organizacji, system Jira oferuje swoim klientom bardzo przydatne narzędzie o nazwie DMS (Document Management System). DMS w znaczący sposób usprawnia poziom komunikacji w każdej firmie poprzez odpowiedni przepływ dokumentów. Ponadto DMS daje możliwość tworzenia dokumentów w formie elektronicznej, a także importowania papierowych oryginałów prosto z poziomu skanera i eksportowania ich do wydruku. Obsługa systemu jest niezwykle prosta i bardzo intuicyjna, dlatego z pewnością poradzi sobie z nią każdy pracownik. Należy jedynie wypełnić bardzo prosty formularz, a system Jira zadba o to, aby znalazł się on u odpowiedniej osoby. Przy okazji system prześle odpowiednie powiadomienie na podany adres mailowy pracownika.

Zarządzanie zasobami firmy

Oprócz DMS Jira system oferuje również możliwość zarządzania zasobami całej firmy. Nie trzeba już teraz denerwować się, że istnieje możliwość przegapienia przeglądu samochodu służbowego, raty za sprzęt lub ubezpieczenia, ponieważ Jira system w prosty i czytelny sposób za pomocą komunikatów będzie cyklicznie przypominać o kolejnych rzeczach do zrobienia. Od dziś inwentaryzacja środków trwałych już zawsze będzie przebiegać sprawnie i szybko.

Dane osobowe pracowników

Jira system oferuje również możliwość zarządzania danymi kadrowymi wszystkich zatrudnionych przez firmę pracowników. Dzięki Jira istnieje możliwość gromadzenia poufnych dokumentacji kadrowo-płatniczych w jednym miejscu, jak również zarządzania urlopami wszystkich podwładnych. Ponadto Jira za pomocą modułu Confluence i kalendarza zespołowego, pozwala stworzyć wspólny kalendarz, w którym wszystkie zatrudnione osoby będą mogły wpisywać informacje dotyczące ich urlopów oraz czasu pracy.

System Jira to idealne narzędzie dla każdej firmy, ponieważ nie tylko systematyzuje ono pracę ogromnej ilości ludzi, ale przede wszystkim usprawnia ją i przyśpiesza. Dodatkowo sprawia, że komunikacja pomiędzy wszystkimi pracownikami staje się zdecydowanie płynniejsza i udrażnia wszelkie zatory oraz tzw. wąskie gardła.

Dodaj komentarz