Sposoby promocji

gadżety reklamowe

Reklama dźwignią handlu. Szczera prawda. W dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest funkcjonowanie na rynku bez prowadzenia działań promocyjnych. Konkurencja w każdej brnży jest tak duża, że toczy się nieustanna „walka” o klienta. Promocja to jedno z czterech głównych narzędzi polityki marketingowej. Niestety coraz trudniej jest konkurować za pomocą samego produktu, ceny czy też sposobu dystrybucji. Warto więc większą uwagę poświęcić promocji.

Działania promocyjne uzależnione są przede wszystkim uzależnione od tego w jakiej sytuacji będą one stosowane, oraz jakich produktów lub usług będą one dotyczyć. Czasami lepszym rozwiązaniem będą gadżety reklamowe, innym razem lepiej sprawdzi się stoisko degustacyjne lub pokazowe. Ważne jest aby działania te dobierać z głową.

Wprowadzając nowy produkt, odmienny od dotychczasowych warto dać klientowi możliwość obcowania z nim. W ten sposób będzie on mógł zobaczyć w jaki sposób on działa, jak smakuje, lub co jest w nim takiego, że warto go będzie kupić. W przypadku świadczenia usług podobnym działaniem będzie wypróbowanie ich przez jakiś czas za darmo.

Klienci bardzo lubią dostawać coś w zamian za to, że zakupią określony produkt lub skorzystają z usług. Może to być zarówno większa ilość produktu, lepsze warunki świadczenia usług czy też prezenty rzeczowe. Gadżety wcale nie muszą być czymś drogim i wyjątkowym. Wystarczą proste produkty w charakterystycznych dla producenta kolorach zaopatrzone w logo. Przykładowo dobrym dodatkiem do określonej ilości zakupionego piwa będzie otwieracz do butelek, podstawka pod kufel lub okazyjna szklanka.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Pola Studio

Dodaj komentarz