Sklep motocyklowy: Jaki kask motocyklowy warto kupić?

sklep internetowy

Kupiłeś swój pierwszy motocykl i kompletujesz swój pierwszy strój? A może musisz wymienić swoją stary kask i zastanawiasz jaki teraz wybrać? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie kaski motocyklowe są warte uwagi.

Jakie są rodzaje kasków motocyklowych?

Każdy sklep motocyklowy oferuje duży wybór kasków motocyklowych. Warto jest je sobie usystematyzować i wymienić wszystkie rodzaje. Na obecną chwilę wyróżnia kaski typu jet, szczękowe, integralne oraz typu orzeszek. Pierwsze z nich, czyli kaski typu jet, to takie, które nie mają części odpowiedzialnej za osłonienie szczęki, a osłona na oczy jest kształtem zbliżona do obszernych okularów. Polecany jest on skuterzystom, który jeżdżą wolniej. Jeżeli wolisz szybszą jazdę, wtedy warto jest zainwestować w kask integralny bądź szczękowy. Kask szczękowy to kask wybierany przede wszystkim przez podróżujących motocyklistów, a jest on skonstruowany tak, aby osłaniał szczękę. Ponadto ma on opcję uniesienia przyłbicy, dzięki czemu motocyklista może komunikować się z ludźmi. Z kolei kask integralny to najbardziej popularny model kasku, który swoją nazwę wziął od tego, że nie ma w nim oddzielonej, ruchomej części szczękowej. Tego typu kaski zdecydowanie lepiej izolują motocyklistę od hałasów. Poza tym posiada też specjalne panele wentylacyjne, które można otworzyć lub zamknąć jednym ruchem ręki. Na sam koniec chciałabym wspomnieć o kasku typu orzeszek, który potocznie nazywa się również weteranem. Jest to stary typ kasku przez co nie zapewnia praktycznie żadnej ochrony, dlatego lepiej jest go nie wybierać.

Jak powinno się kupować kask motocyklowy?

Kask motocyklowy powinno się kupować osobiście w sklepie. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, bądź też oferta w Internecie jest dla nas korzystniejsza, wtedy warto jest wybrać internetowy sklep motocyklowy, który ma możliwość zwrotu zakupu w razie jakichkolwiek przeciwwskazań. Sam kask mierzy się poprzez kilkukrotne założenie go i zdjęcie. Jeżeli wchodzi na głowę bez żadnego uciskania i bólu, a ściągnięcie go nie jest dla nas żadnym problemem, wtedy warto zastanowić się nad jego kupnem. Warto też zwrócić uwagę na obsługę kasku i na to, ile czasu zajmuje nam jego założenie oraz zdjęcie, jak działa zapięcie i czy mamy możliwość szybkiego wykonywania tych czynności. Pamiętajmy również o tym, aby kask motocyklowy był na tyle lekki, aby nie obciążał naszego odcinka szyjnego kręgosłupa.

Dodaj komentarz