Przygotowanie stoiska targowego

Udział w targach to dla wielu firm sprawa niemal codzienna. Imprezy branżowe są wszak okazją do pozyskania nowych klientów i kontrahentów. Jednak żeby przyciągnąć do stoiska targowego właściwe osoby, warto postarać się, by wyróżniało się ono w pozytywny sposób.

Pomysł na aranżację

Oczywiście standardowa aranżacja stoiska również może spełnić swoje zadanie. W niektórych branżach odchodzenie od pewnego schematu może nawet zostać odebrane jako nietakt. Dlatego projektując wygląd stoiska targowego trzeba zawsze mieć na względzie jeden podstawowy cel – właściwego odbiorcę.
Bez względu na to co mamy do zaoferowania, podstawowym celem udziału w targach jest nawiązanie nowych kontaktów handlowych. Dlatego już od samego początku nie wolno nam tracić z oczu osoby, do której chcemy dotrzeć. Pomysł na aranżację stoiska ma przede wszystkim zainteresować właściwe osoby.

Innowacje czy tradycja?

Jeżeli proponujemy coś innowacyjnego możemy postawić na projekt, który zaskoczy uczestników targu nowoczesnością. Nietypowe konstrukcje, nowatorskie rozwiązania graficzne czy nawet alternatywne sposoby na prezentację możliwości firmy – wszystko to wpisuje się w image, który bez problemu trafi do osób poszukujących nowinek.

W przypadku gdy chcemy zwrócić uwagę klienta poszukującego tradycyjnych rozwiązań, w pierwszej kolejności musimy sprawić, żeby czuł się na naszym stoisku komfortowo. Dopiero gdy mamy już projekt nawiązujący do tradycji, warto dodać jakiś element, który będzie wyróżniał nasze stoisko targowe spośród setek innych. Warto zadbać o to, żeby odwiedzenie naszego stoiska stało się czymś w rodzaju przeżycia estetycznego.

Odpowiednia obsługa

Oczywiście sama aranżacja stoiska to jeszcze nie wszystko. Ma ona za zadanie przyciągnąć uwagę właściwych osób, sprawić że zatrzymają się na chwilę i zaczną zastanawiać się nad naszą ofertą. W tym momencie do akcji wkracza obsługa stoiska.

Oczywiście dobór odpowiedniej obsługi stoiska wcale nie jest łatwiejszy niż sama aranżacja. Dlatego trzeba sobie zadać pytanie: jakich informacji może poszukiwać osoba, do której chcemy dotrzeć. Często na stoiskach pracują wynajęte hostessy. Ma to swój niewątpliwy urok, o ile nie zachodzi konieczność udzielenia szczegółowych informacji technicznych. Oczywiście hostessa może wówczas odesłać do katalogu lub poprosić o kontakt telefoniczny lub mailowy z firmą, ale nie sprawia to już tak dobrego wrażenie.

Dlatego właśnie najlepiej, żeby obsługę stoiska stanowili kompetentni pracownicy… o odpowiedniej prezencji.

Solidne materiały

Bez względu na sam pomysł i sposób jego realizacji, zarówno stoisko targowe, ja i wszelkie materiały, które mamy do zaoferowania, muszą być dobrej jakości. Chodzi przede wszystkim o to, żeby cała koncepcja była oparta na silnych podstawach.

Solidne materiały, wykwalifikowana obsługa, porządnie przygotowane stoisko i odpowiednia koncepcja, współgrająca z tym, co chcemy zaoferować, to sposób na osiągnięcie sukcesu na każdych targach. warto o tym pamiętać, wszak od tego zależy opłacalność całej inwestycji.

Jeżeli trafimy w gusta właściwych osób, zatrzymają się one przy naszym stoisku. Jeżeli zainteresuje ich to co zobaczą – a w pierwszej kolejności będzie to przecież jedynie pobieżny rzut oka – mogą zainteresować się i zadać jakieś pytania. W tym momencie ciężar odpowiedzialności spada na wykwalifikowaną obsługę, która będzie w stanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Następnie pozostaje już tylko wręczenie materiałów informacyjnych lub reklamowych i zaproszenie danej osoby do kontaktu z firmą.

Jeżeli wszystko będzie odpowiednio przygotowane, zainteresowanych nie zabraknie, a udział w targach można będzie zaliczyć do udanych.

Dodaj komentarz