Prowadzisz biuro? Zainwestuj w przekaźnik czasowy

Przekaźnik czasowy jest bardzo przydatny. Sprawdza się szczególnie w firmach. Jest nieodłącznym elementem systemów alarmowych. Może też regulować czas zamykania i otwierania bramy wejściowej na teren posesji. Wielu właścicieli firm, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak takie drobne elementy poprawiają komfort w firmie.

System alarmowy to czysta automatyka

W większości firm montuje się zaawansowany system alarmowy. Wszystko po to, by ochronić cenne rzeczy przed kradzieżą. Niestety, rozboje się zdarzają, a narażenie firmy na stratę wiąże się z ogromnymi kosztami, które nieraz sięgają setek tysięcy złotych. Dobrym sposobem, by się ochronić przed takimi sytuacjami jest właśnie zamontowanie systemów alarmowych. Działają one na takiej zasadzie, że jeśli uzbroi się zamek, to po około 30 sekundach włącza się system alarmowy. W praktyce wygląda to tak, że drzwi wejściowe trzeba zamknąć przed wyznaczonym czasem. W przeciwny razie informacja o alarmie zostaje przekazana do firmy ochroniarskiej, która przyjeżdża na miejsce wszystko sprawdzić. Żeby jednak system zadziałał, koniecznie trzeba zamontować przekaźnik czasowy. Ten drobny element jest bardzo ważny w automatyce i pozwala regulować wszystkie zachodzące tam procesy. Dzięki niemu alarm włącza się po określonym czasie. Tym samym zyskuje się czas potrzebny do zamknięcia drzwi. A po kilkudziesięciu sekundach informacja o włączeniu alarmu zostaje przekazana dalej. Te zaawansowane mechanizmy nie byłyby możliwe właśnie, gdyby nie drobne elementy sterujące automatyką, jak właśnie przekaźnik czasowy.

Zapomniałeś zamknąć bramę wejściową? To nie problem…

Przekaźnik czasowy pomaga także w wielu innych sytuacjach. Dzięki niemu nie ma problemu chociażby z zamknięciem bramy wyjazdowej. Często zdarza się tak, że choć samochód wjechał już do środka, to jednak pracownicy zapominają zamknąć bramy z powrotem. To naraża firmę na szkody. Ale na szczęście i temu można w bardzo łatwy sposób zapobiec. Rozwiązaniem jest właśnie automatyzacja. Można nastawić czas zamykania i otwierania bramy, a tym samym pozbyć się kłopotu na długi czas. Nawet jeśli ktoś zapomni zamknąć bramy, po pewnym czasie zamyka się ona sama. To bardzo wygodne. Nie trzeba martwić się, że coś pójdzie nie tak, że wejście do firmy będzie otwarte przez kilka godzin. Tym bardziej, że często wtargnięcie osoby postronnej może wiązać się z dużymi kłopotami. Ktoś może np. ukraść drogie rzeczy, a to powoduje same problemy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są zaawansowane systemy kontroli.

Dodaj komentarz