Profesjonalne CV zachęca do zaproszenia kandydata na rozmowę rekrutacyjną

Codziennie pracy w naszym kraju szuka tysiące osób, wysyłają oni swoje dokumenty aplikacyjne, ale często nie wiedzą, jak się wyróżnić wśród tłumu kandydatów. Dobrze napisane CV może być naszym kluczem do sukcesu. Na pierwszą rozmowę zapraszani są bowiem nie zawsze ci, którzy mają najlepsze kwalifikacje, ale ci, którzy zaciekawili czymś rekruterów.

Dobór informacji i ich przedstawienie

Przesycenie swoich dokumentów liczbą informacji o sobie wiąże się z tym, że osobie przeglądającej dokumenty trudno wyłuskać z nich to, co najważniejsze. Profesjonalne CV dla każdego jest więc wyraźnie podzielone na części, aby każdy mógł w pierwszej kolejności przeczytać to, co go najbardziej interesuje. Swoje najsilniejsze strony powinniśmy maksymalnie wyróżnić, żeby nie zostały pominięte. Zawsze najważniejsze będzie jednak nasze doświadczenie i dlatego od niego zacznijmy pisanie swoich dokumentów. Nie zajmujmy miejsca niepotrzebnymi dodatkami, szlaczkami czy grafikami, zastanówmy się również z czego zrezygnować, bo nie wszystkie informacje mogą być przydatne, a tylko zajmą miejsce w naszej aplikacji. Ważne jest pisanie wykształcenia od tego ostatniego i najważniejszego. Jeśli skończyliśmy studia, nie piszmy wcześniejszych szkół, bo wiadome jest, że mamy maturę i zaliczone poprzednie stopnie edukacji. Pamiętajmy również, żeby zaznaczyć wszystkie kursy i szkolenia, które mogą się okazać przydatne na nowym stanowisku. Nie dodawajmy wszystkiego, na przykład kurs gotowania nie będzie istotny dla pracy na stanowisku księgowej.

W razie potrzeby, zaufaj profesjonalistom

Coraz częstszym błędem popełnianym przez kandydatów jest korzystanie z gotowych szablonów CV. Profesjonalne CV przede wszystkim powinno się wyróżniać wśród reszty. Jeżeli więc rekruter widzi trzeci raz ten sam szablon, wszystkie osoby, które go użyły mają małe szanse się wybić. Dlatego nie wykorzystujmy gotowych CV znajdujących się w programach do edycji tekstu czy w internecie. Aby mieć na pewno najlepiej napisane dokumenty, możemy powierzyć to zadanie specjalistom. To oni najlepiej podpowiedzą nam, jak wykonać CV oraz list motywacyjny tak, aby na pewno nie przeszedł niezauważony przez potencjalnego pracodawcę. Stworzą również dedykowaną grafikę, która nie będzie powtarzać się u innych. Osoby takie nauczą cię także, jak dobrze dopasować informacje w dokumentach do ogłoszenia o pracę, na które reagujemy. Jeżeli chcemy stworzyć jedno CV, które będziemy chcieli wysyłać do wszystkich wybranych przez siebie firm, możemy nie być zauważeni, ponieważ profesjonalni rekruterzy doskonale wiedzą, kiedy dokumenty zostały napisane dla danego ogłoszenia, a kiedy ujednolicone, żeby pasowały do wszystkich. Indywidualizm jest bardzo dobrze postrzegany, dlatego przygotujmy każde CV osobno, zwracając uwagę na treść ogłoszenia i informacje o firmie, w której chcielibyśmy pracować.

Dodaj komentarz