Polacy nadal nie dbają o ubezpieczenia majątkowe Gliwice, dlaczego?

ubezpieczenia majątkowe gliwice

Polacy to ludzie, którzy lubią wydawać pieniądze na konkret i czasem ciężko im zrozumieć, że muszą zapłacić za poczucie bezpieczeństwa, a nie za to, że otrzymają do ręki jakiś gotowy produkt. Tyczy się to zwłaszcza osób starszych. Polak lubi radzić sobie w trudnych sytuacjach sam, pomimo tego, że gdyby poprosił o pomoc to na pewno by ją zalazł. Te i inne powody sprawiają, że wciąż spora grupa zapomina o ubezpieczeniach.

Strata wypracowanego majątku to tragedia

Jak już wielokrotnie było to powtarzane budowanie domu to wyjątkowe przedsięwzięcie, które trwa latami i jest jedynym tego rodzaju w życiu dla większości ludzi. Decydując się na miejsce budowy trzeba mieć na uwadze wiele kwestii. Większość ludzi buduje się tam, gdzie z jakiegoś powodu mają ziemię, na przykład otrzymali ją w spadku, inni budują się tam, gdzie mają właściwie pewną pracę, jeszcze inni po prostu pokochali pewien region Polski i uznali, że właśnie w tym miejscu chcą mieć swój wymarzony dom. Jakkolwiek by nie było, zanim zaczniemy jakiekolwiek prace budowlane, trzeba sprawdzić, czy sam teren nie ma jakiś negatywnych właściwości. Jedną z bardziej odczuwanych takich cech może być to, że postanowiliśmy wybudować swój dom na terenie zalewowym, czyli takim, który regularnie nawiedzany jest przez powodzie. To żywioł niezwykle niebezpieczny, niszczący wszystko, co stanie mu na drodze. Woda dostanie się wszędzie, jeśli tylko będzie jej odpowiednio dużo. Zanim zakupimy grunt lub zaczniemy budowę sprawdźmy dokładnie, jak często mają miejsce w danych stronach tego typu zdarzenia. Teoretycznie raczej nie wolno budować się w takich miejscach, jednak istnieje spora szansa, że jeśli wystąpimy o zgodę na budowę to ją otrzymamy, ale pamiętajmy o konsekwencjach.

Profilaktyka zdarzeń nagłych

Wiedząc, że postawiliśmy swój dom na terenie, który dość często nawiedzany jest przez powodzie, albo może przez wichury musimy pamiętać o profilaktyce, czyli o tym, by nie zostać z niczym, jeśli zdarzy się tak, że nasz majątek w jakimś tego typu zdarzeniu ucierpi. Ubezpieczenia majątkowe Gliwice są właśnie po to, by działać wtedy, gdy sądzimy, że nic nam nie pomoże. Warto przekonać się do ubezpieczenia, nie można tylko ukrywać żadnych faktów dotyczących naszego miejsca zamieszkania, a więc również tego, że dom stoi na terenie zalewowym, co zwiększa ryzyko wystąpienia szkody. Nie znaczy to, że stawka ubezpieczenia będzie wysoka. Koszt ubezpieczenia jest zawsze o wiele razy tańszy, niż chęć naprawy tego, co zostało uszkodzone przez żywioł. Dlatego Polacy powinni przekonać się do korzystania z ubezpieczeń majątkowych Gliwice, a nie narzekać na to, że ich dom został zniszczony, szczególnie, jeżeli od początku zdawali sobie sprawę, że budują go w miejscu odwiedzanym przez powodzie. Zabezpieczmy nasz dom stawiając go w jak najwyższym punkcie, na wysokim podmurowaniu, a na koniec sprawmy sobie ubezpieczenie majątkowe Gliwice, a powodzie i inne żywioły przestaną być dla nas tak straszne.

Dodaj komentarz