Odpowiedź na pytanie: co to jest POS powinien znać każdy menager

co to jest pos

Zarządzanie restauracją nie jest proste, dlatego też właściciele zatrudniają bardzo często menagerów. Ci zaś chętnie korzystają z systemów POS. Co to jest POS? Dlaczego każdy menager powinien korzystać z tego oprogramowania? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Menager – jakie ma on zadania?

Większe restauracje oraz inne punkty gastronomiczne, chętnie zatrudniają osobę na stanowisko menagera. Jej głównym zadaniem jest zarządzanie lokalem, ale też usprawnienie pracy zespołu kucharzy, jak i kelnerów. Oprócz tego zakres jego obowiązków wymaga od niego organizację imprez lub bankietów, które odbywają się w lokalu, jak i motywowanie całej kadry pracowniczej oraz kontrolowanie tego, czy się oni ze swoich obowiązków wywiązują. Jest to bardzo opłacalne stanowisko, w którym mile widziane jest spore doświadczenie. Jednak nawet najlepsi menagerowie chętnie korzystają z narzędzi usprawniających ich pracę. Jednym z takich urządzeń jest POS. Co to jest POS? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w następnym akapicie.

Program, który ułatwia pracę wszystkich działów

Co to jest POS? Odpowiedź na to pytanie będzie kluczowym zagadnieniem tego akapitu. Jest to program, który służy przede wszystkim do efektywnej oraz intuicyjnej sprzedaży. W jaki sposób pomaga on menagerowi? Przede wszystkim ten system rejestruje czas pracy pracowników, dzięki czemu można minimalizować nadużycia pracownicze. W końcu nie tylko motywowanie, ale także kontrolowanie pracy personelu jest ważne, a dzięki urządzeniu POS menager będzie miał wgląd do tego typu informacji. Ponadto są tam wszystkie inne przydatne informacje. Zamówienia, rachunki, graficzna prezentacja sali – to dopiero początek długiej listy funkcji.

Bezpieczeństwo to podstawa

Twórcy systemu POS doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w oprogramowaniu będzie wiele przydatnych informacji i danych na temat Twojej restauracji, jak i klientów. Z tego też powodu bezpieczeństwo tych danych jest kluczowym zagadnieniem. Dlatego też do systemu można zalogować się w jeden z trzech dostępnych sposobów. Może to nastąpić albo po wpisaniu odpowiedniego kodu, wprowadzeniu odcisku palca lub też specjalnej karty magnetycznej. Warto wspomnieć też o tym, że każdy pracownik, w zależności od swoich obowiązków, ma przystosowane odpowiednie uprawnienia. Jest to pomocne, bo właściciel ma wgląd do wszystkich opcji, a menager do rachunków i faktur.