Nowoczesna drukarka termiczna – co warto o niej wiedzieć?

POSIFLEX drukarka termiczna

Nowoczesne drukarki termiczne – http://www.posiflex.com.pl/98,drukarka-termiczna-aura-pp-8800.html – znajdują zastosowanie w bardzo wielu firmach, przede wszystkim też i tam, gdzie liczy się sprawna i szybka obsługa klienta. Drukarka termiczna jest zupełnie innym rodzajem drukarki w porównaniu do drukarki atramentowej czy laserowej. Zasadą jej działania jest praca specjalnej głowy termicznej, która napędzana przez energię odciska punkty na specjalnym papierze termicznym. Drukarki tego rodzaju zazwyczaj drukują w kolorze czarnym, sporadycznie można natomiast spotkać modele, które drukują także w kolorze niebieskim lub czerwonym. Szybkie, kompaktowe i nie generujące dodatkowych kosztów przez cały czas ich użytkowania – to ich najlepsza charakterystyka. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o tego typu drukarkach.

Drukarka termiczna to szybki wydruk i tania eksploatacja

Głowica drukarki termicznej jest naprawdę bardzo wytrzymała, dzięki czemu nawet w przypadku intensywnej eksploatacji możemy liczyć na wyraźny druk wysokiej jakości, co jest ogromną zaletą tego urządzenia. Kolejnym plusem jest fakt, że profesjonalna drukarka termiczna pozwala na druk z szybkością 220 mm na sekundę. Jej użytkowanie jest także wyjątkowo tanie – jedyne, co musimy do niej dokupywać to specjalny papier termiczny, który bez trudu można nabyć w odpowiednim sklepie. Nie musimy więc obawiać się dodatkowych kosztów związanych z cyklicznym dokupywaniem tonerów czy tuszy umożliwiających drukowanie.

Drukarki panelowe, kioskowe i mobilne

Warto także zauważyć, że istnieje wiele różnych typów drukarek termicznych, dodatkowo wymiary takiej drukarki można dostosować do własnych potrzeb. Na przykład drukarka termiczna mobilna często wykorzystywana jest w aptekach do druku recept. Drukarki panelowe wykorzystywane są w przemyśle samochodowym, a także w punktach sprzedaży. Drukarki kioskowe – jak sama nazwa wskazuje – znajdziemy w różnego rodzaju kioskach multimedialnych czy też internetowych. Sprzęt ten idealnie nadaje się do lokali, w których drukuje się naprawdę dużo i często, gdyż posiada cechy charakterystyczne dla urządzeń HD (Heavy Duty).

Dodaj komentarz