Naprawy bezgotówkowe Gliwice: nie martw się formalnościami po stłuczce

Wielu kierowców, którzy przeżyli już swoją pierwszą stłuczkę, podkreślają, że nie jest najgorszy sam moment zdarzenia, ani później znalezienie winnego, najgorsza jest naprawa samochodu. Nie dość, że zawsze trwa to dużo czasu, to jeszcze trzeba walczyć o odpowiednie odszkodowanie od ubezpieczyciela. Jak temu zaradzić?

Wybierz mądrze swojego ubezpieczyciela

Im lepsza jakość usług towarzystwa ubezpieczeniowego, od którego wykupiliśmy ubezpieczenie OC, tym lepiej i będziemy mogli sprawdzić to na własnej skórze. Przede wszystkim warto podkreślić, że skończyły się czasy, kiedy zgłaszaliśmy się po odszkodowanie do ubezpieczyciela sprawcy. Obecnie wszystko załatwiamy ze swoją firmą ubezpieczeniową, która po wszystkim rozlicza się z ubezpieczycielem sprawcy, już bez naszego udziału. Dlatego odpowiednie ubezpieczenie jest obecnie priorytetem. Wybierzmy je mądrze, możemy nawet skorzystać z pomocy firm, które w tym pomagają. Aby jednak ominąć formalności, niezależnie od tego, z jakim ubezpieczycielem mamy podpisaną umowę, możemy zdecydować się na naprawy bezgotówkowe Gliwice. To najszybszy i najwygodniejszy sposób, żeby naprawić swój samochód, na pewno do tego nie dopłacając, a przy tym mając do wypełnienia minimalną liczbę dokumentów. Jak można to zrobić?

Zgłoś się do firmy likwidującej powstałe szkody

Okazuje się, że naprawy bezgotówkowe Gliwice mogą być bardzo łatwe do wdrożenia. Wystarczy, że zgłosimy się do firmy, która pomaga w likwidacji powstałych szkód. To oni będą kontaktować się z naszym ubezpieczycielem, my tylko będziemy musieli oddać nasz samochód do warsztatu, który firma nam wskaże. Jest to jednak mały minus w porównaniu z tym, co otrzymujemy w zamian. Przede wszystkim, nie musimy się bowiem martwić o pieniądze. Mało kiedy, pierwsza wycena naprawy samochodu, rzeczywiście jest zrobiona w ten sposób, że pokryje wszystkie nasze koszty. Wtedy musimy się odwoływać, czasem sprawy kończą się w sądzie, jeśli natomiast nie mamy do tego nerwów, będziemy musieli dopłacić do naprawy. Jeżeli ktoś myśli, że jeszcze na tym zarobi trochę gotówki, to bardzo się myli. Dzięki bezgotówkowej naprawie, oddamy samochód i odbierzemy już gotowy. Dzięki temu nie musimy za nic płacić, a otrzymujemy oryginalne części i najwyższą jakość usługi. Wszelkie formalności są wykonywane bez naszego udziału, a firma rozlicza się już bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Dodaj komentarz