Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze: czy musisz do tego dopłacać?

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy po stłuczce będzie mogło spokojnie naprawić swój samochód z ubezpieczenia, bez nadwyrężania domowego budżetu. Słyszy się wiele historii o tym, jak to odszkodowania są zaniżane. Na szczęście, jest coraz lepiej, a wynika to z kilku rzeczy. Przeczytaj, jakich.

Wyceny były zaniżane, bo ubezpieczycielom nie zależało

Do tej pory wyceny były często zaniżane z jednego, prostego powodu: ubezpieczycielowi nie zależało na wysokiej jakości usług. Kupując ubezpieczenie OC, wiedzieliśmy bowiem, że my z niego nie skorzystamy. Samochód będzie z niego naprawiał ewentualny poszkodowany przez nasz kierowca, a nasz jedyny kontakt z ubezpieczycielem ogranicza się do płacenia corocznej składki. Tym samym ubezpieczyciel wiedział, że osoba, która się zgłosiła ich nie płaci, więc nie trzeba o nią zadbać. To się jednak zmieniło, ponieważ w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze. Dzięki temu zgłaszamy się do swojej firmy, gdy chcemy naprawić samochód z OC sprawcy. To oni mają zadbać o wycenę, odszkodowanie, a później rozliczają się z firmą sprawcy. Wzrasta poziom usług, a i wyceny nie są już tak bardzo zaniżane.

Możesz się odwołać lub rozliczyć bezgotówkowo

Jeżeli nie odpowiada nam wycena, zrobiona przez naszego ubezpieczyciela, możemy się od niej odwołać. Jest to procedura długa i uciążliwa, zdarza się, że nie przynosi oczekiwanego skutku, ale jest to jedyny sposób, żeby nie dopłacić do naprawy swojego samochodu. Jeżeli jednak otrzymamy już pieniądze na konto, nie ma możliwości odwołania, nawet jeśli okaże się, że warsztat policzył nam za części i usługę dwa razy więcej. Istnieje jednak możliwość, żeby likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze nie wiązała się z koniecznością sięgania do portfela. Wystarczy, że rozliczymy się bezgotówkowo. Czyli oddamy samochód do ustalonego wcześniej warsztatu, gdzie dokonają wszelkich napraw, na oryginalnych częściach i podzespołach, a następnie odbierzemy go już po wszystkim. Warsztat rozliczy się z naszym towarzystwem ubezpieczeniowym bez naszego udziału. Jest to też najsprawniejszy sposób, żeby otrzymać naprawione auto, bo nie musimy na nic czekać. Wszystko odbywa się poza nami, co także zrzuca z nas ciężar załatwiania wszelkich formalności.

Dodaj komentarz