Kredyt vs. leasing samochodów Kraków. Co warto wybrać?

Potrzebujesz nowego samochodu do firmy? Zastanawiasz się, czy lepiej wziąć go w leasing, czy też skorzystać z kredytu. Przeanalizujmy wszystkie za i przeciw i zastanówmy się co jest korzystniejsze.

Kredyt to więcej formalności

Zaciągnięcie kredytu wiąże się z wieloma niedogodnościami. Wśród nich największą są formalności. Kredytu nie dostaje się ot tak. Trzeba być wiarygodnym. Bank sprawdza możliwości finansowe i decyduje, czy udzieli kredytu. Niektóre instytucje wymagają wpłaty własnej. Potrzebna jest też masa różnych papierków. Co ważne przedstawiciel banku ma prawo odmówić wypłaty kredytu bez podania przyczyny. Samo załatwienie pieniędzy jest dość czasochłonne. Od momentu złożenia wszystkich dokumentów do otrzymania decyzji może minąć nawet miesiąc. Najlepiej złożyć co najmniej kilka wniosków, by w razie odmowy nie tracić czasu. Zaletą kredytu jest to, że jest to dosyć pewna transakcja. Bank wylicza nasze zdolności finansowe i rzadko kiedy się myli. Niestety, formalności są bardzo dobijające i zajmują mnóstwo czasu. Warto skorzystać z pomocy firmy, która współpracuje z kilkoma różnymi instytucjami finansowymi i jest w sanie zaproponować najlepsze rozwiązanie. W jednym miejscu będzie można porównać kilka propozycji i wybrać tę najdogodniejszą. Zaletą kredytu jest to, że stajesz się prawnym właścicielem samochodu. Po spłacie zobowiązań można w dalszym ciągu korzystać z danej rzeczy.

A może jednak leasing?

W porównaniu z kredytem leasing samochodów Kraków jest zdecydowanie prostszy w załatwieniu. W zasadzie wystarczy donieść standardowe dokumenty potrzebne do podpisania umowy: NIP, REGON, KRS, dwa dowody tożsamości. Po ustaleniu wszelkich szczegółów można bez obaw podpisać umowę. Z samochodu wziętego w leasing można korzystać nawet w ten sam dzień. Raty są stałe. Dzięki temu bez problemów da się zaplanować budżet. Opłaty leasingowe można wliczyć w koszty i zyskać za nie zwrot z podatków. Większość leasingodawców oferuje możliwość wykupu samochodu po skończeniu spłat w stosunkowo dobrej cenie. Dzięki temu będzie można korzystać z przedmiotu na wyjątkowo przystępnych warunkach. Leasing samochodów Kraków ma tez swoje wady. Przez cały okres spłaty rat auto prawnie nie jest twoją własnością. Należy do firmy leasingowej. Można go wprawdzie wykupić, ale trzeba będzie spisać nową umowę kupna sprzedaży lub sporządzić aneks do leasingu. Większość leasingodawców wymaga również, by samochód był ubezpieczony i serwisowany w punktach wyznaczonych przez producenta.

Dodaj komentarz