Komis samochodowy Gliwice: zakupy pod kontrolą…

komis samochodowych zabrze

Kupno używanego samochodu nie jest proste. Nigdy nie wiemy, co tak naprawdę siedzi pod maską. Choć z zewnątrz auto może się całkiem nieźle prezentować, w środku będzie wymagało wielu poprawek. Jak kupować z głową i nie przepłacać?

Porównaj oferty

Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego nie należy brać pod uwagę pierwszej lepszej propozycji, a każdorazowo trzeba wszystko przemyśleć. Dzięki temu bardzo dużo zyskamy, bo samochody w podobnym stanie mogą być niejednokrotnie bardzo zróżnicowane cenowo. Najczęściej sprawdzamy samochody przez internet, jeździmy na giełdę lub szukamy okazji wśród znajomych. Nie ma idealnej recepty, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w pojazd. Jednak znacznie pewniejszym rozwiązaniem jest transakcja poprzez komis samochodowy Gliwice niż bezpośrednio u właściciela. Wynika to z tego, że profesjonalni dealerzy najczęściej udzielają gwarancji rozruchowej. W ten sposób zyskujemy pewność, że w razie nieprzyjemności na drodze zawsze możemy zareklamować zakup i domagać się bezpłatnej naprawy. Oczywiście pod warunkiem, że postawimy na dobry komis samochodowy Gliwice no i że wada nie wynikała z naszej winy. Kupując bezpośrednio od właściciela z reguły zapłacimy mniej, ale będzie to obarczone większym ryzykiem. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, z jaką osobą mamy od czynienia i jakie ma ona intencje. Nie można z góry kogoś przekreślać i zakładać, że jest nieuczciwy, ale warto być czujnym. Zazwyczaj nie otrzymamy w takim przypadku gwarancji i w razie nieprzyjemności będziemy musieli we własnym zakresie naprawiać samochód. Dlatego lepiej dwa razy się zastanowić zanim kupimy samochód od prywatnego właściciela.

Popytaj wśród znajomych

Warto poszukać ciekawych propozycji wśród znajomych. Będzie to miało wiele plusów: brak prowizji – bo kupujmy bezpośrednio, większe prawdopodobieństwo, że samochód będzie w dobrym stanie. Jeśli kogoś znamy, chociażby z polecenia, to z reguły nie będzie chciał nam sprzedać wadliwego samochodu. To dużo bezpieczniejsza forma niż szukanie okazji w sieci, na stronach www. Jeśli akurat nikt wśród znajomych nie będzie chciał sprzedać samochodu, pozostaje poszukać u dealerów. Ważne jest, by znaleźć dobry komis samochodowy Gliwice. W ten sposób unikniemy ryzyka związanego z zainwestowaniem w felerny model. Zazwyczaj, jeśli dana firma długo działa na rynku musi być uczciwa. Inaczej nie maiłaby tylu klientów i szybko by zbankrutowała, bo zła opinia bardzo szybko się roznosi, a potencjalni kupcy omijaliby zakład szerokim łukiem. Jednak każdorazowo przy podjęciu tak ważnej decyzji, trzeba zachować ostrożność i nie kupować kota w worku. Przed ostatecznym wyborem warto zlecić wykonanie przeglądu technicznego, by poznać faktyczny stan pojazdu.

Dodaj komentarz