Jak odpowiednio dobierać kurtki motocyklowe?

kurtki motocyklowe

Strój motocyklisty jest bardzo ważny nie tylko z punktu widzenia jego stylizacji, ale również, a nawet przede wszystkim – bezpieczeństwa. Jeżeli bowiem cokolwiek miałoby się wydarzyć na drodze, to właśnie strój może uchronić motocyklistę przed obrażeniami. Dlatego należy go mądrze wybierać.

Na upały nie trzeba grubej kurtki

Wiadomo, że motocyklista jadąc szybko na motorze wytwarza pęd powietrza, który sprawia, że organizm się wyziębia. Dlatego właśnie mimo wyższych temperatur motocyklista powinien mieć grubszy strój, który go od tego uchroni. W upalne dni nawet powietrze jest gorące, dlatego nie ma takiego problemu. Jednak mimo wszystko dobrze jest mieć na sobie odpowiedni strój, który jest również formą ochrony, w przypadku zdarzenia na drodze. Na szczęście producenci pomyśleli i o tym, tworząc kurtki motocyklowe dedykowane właśnie na letnie dni. Dzięki odpowiednim materiałom są one bardziej przewiewne i oddychające. Dodatkowe wzmocnienia sprawiają jednak, że motocyklista jest bezpieczniejszy.

Czy zawsze musi być to skóra?

Wydawać by się mogło, że skóra jest nieodłącznym elementem stroju motocyklistów. W końcu jest to najlepszy materiał, jeśli chodzi o łączenie wytrzymałości, trwałości, zatrzymania ciepła, a przy tym odpowiedniego przewiewu. Producenci jednak nie zatrzymali się tylko na tym materiale i oferują bardzo dobrej jakości kurtki tekstylne. Również spodnie mogą być z innych materiałów, ostatnio coraz częściej motocykliści sięgają po tradycyjny jeans, który specjalnie dla nich ma jednak wzmocnione warstwy, dzięki czemu ich właściwości nie różnią się od tego, co oferują spodnie skórzane. Jeżeli więc nie lubimy skórzanych ubrań i mamy inne preferencje, na pewno dobierzemy coś dla siebie z innego materiału.

Dodatkowe właściwości dla komfortu

Aby zadbać o komfort użytkownika producenci wyposażyli kurtki motocyklowe również w dodatkowe funkcjonalności. Przede wszystkim posiadają one specjalne membrany i wywietrzniki, aby motocyklista nie pocił się i mógł swobodnie się poruszać. Do tego warto również wybrać model z aerodynamicznym garbem, szczególnie w przypadku, gdy jeździmy na ścigaczach i rozwijamy większe prędkości. Dodatkowe wzmocnienia mają natomiast wpływ na nasze bezpieczeństwo, aby nie trzeba było martwić się zadrapaniami czy otarciami.

Dodaj komentarz