Hotelowe systemy rezerwacyjne – Internet na usługach hotelu

Usługi hotelarskie nie polegają tylko i wyłącznie na świadczeniu usług noclegowych. Wlicza się do nich także usługi restauracyjne, atrakcyjne pakiety SPA oraz usługi w zakresie organizacji zjazdów czy konferencji. Aby takie usługi zarezerwować są niezbędne profesjonalne hotelowe systemy rezerwacyjne – http://www.intelihotel.pl/. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest tak niezmiernie ważne.

Definicja hotelu

Hotel jest to przede wszystkim obiekt architektoniczny, budowlany, który wchodzi w skład infrastruktury turystycznej danego regionu i świadczy odpłatne usługi noclegowe na krótkim etapie (od jednej nocy, do kilku czy kilkunastu dni). Według polskich standardów hotel powinien mieć minimum 10 pokoi jedno i dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Hotelowe gwiazdki

Liczba gwiazdek znajdujących się przy nazwie hotelu świadczy o prezentowanym przez obiekt standardzie i udogodnieniach, jakich można się spodziewać w hotelu. Im więcej przyznanych gwiazdek, tym warunki w obiekcie są bardziej luksusowe. Warto jednak pamiętać, że nie istnieje żaden międzynarodowy dokument, który normowałby wymogi, jakie muszą być spełnione w hotelu, aby ten otrzymał określoną liczbę gwiazdek. Każdy kraj ma ustalone odrębne zasady i skale przyznawania kategoryzacji hotelom. Są także miejsca, gdzie takiej klasyfikacji nie stosuje się w ogóle. Dzieje się tak na przykład w Skandynawii lub kategoryzacja obiektów jest dobrowolna – takie działania mają miejsce między innymi w Anglii czy Francji. Należy więc pamiętać, że oznaczenia gwiazdkowe powinno się więc traktować z dystansem. A przy rezerwacji i przy wyborze hotelu za każdym razem upewnić się, które usługi są wliczone w cenę.

Hotelowe systemy rezerwacyjne

Jak można szybko i pewnie zarezerwować miejsce w hotelu? To bardzo proste. Wystarczy tylko zajrzeć do Internetu. Tu bowiem znajdują się specjalne hotelowe systemy rezerwacyjne, które pozwolą na szybką i bezpieczną, a także tanią rezerwację miejsc noclegowych i innych usług świadczonych przez dany hotel. Należy podać swoje dane niezbędne do rezerwacji, dokonać płatności online lub zarezerwować możliwość zapłaty na miejscu. Rezerwację pokoju hotelowego można też w określonym czasie odwołać albo zmienić. Wszystko dokonuje się przy pomocy Internetu, specjalistycznych platform, które oferują hotelowe systemy rezerwacyjne.

Rozwiązania indywidualne

Każdy hotel jest inny, ale każdy korzysta z Internetu, ma swoją stronę i dlatego warto jest zainwestować w indywidualne hotelowe systemy rezerwacyjne. Będzie to jeden z modułów programu dedykowanego obiektom hotelowym. W takim systemie może też być i księgowość i kontakt z recepcją, a także z restauracją czy usługami dodatkowymi świadczonymi przez hotel – na przykład SPA. Takie rozwiązanie sprzyja nawiązaniu indywidualnych kontaktów na linii klient – hotel, ułatwia i przyspiesza proces rezerwacji, wyboru konkretnego pokoju czy zakresu świadczonych na miejscu usług. Hotelowe systemy rezerwacyjne to rozwiązanie ekonomiczne i przede wszystkim bardzo proste w obsłudze. Tak klient jak i personel obsługują je po prostu intuicyjnie.

Dodaj komentarz