Gdzie naprawiać swój samochód? Do wyboru jest osiedlowy mechanik, warsztat lub ASO

Nie ma kierowcy, który w którymś momencie nie trafiłby do mechanika, ponieważ samochody nie tylko się psują, ale również wymagają serwisowania. Dlatego dobrze wybierzmy miejsce, do którego oddamy nasz samochód, żeby nie mieć z nim więcej problemów.

Osiedlowy mechanik w garażu

Jedną z możliwości jest oddanie samochodu do osiedlowego mechanika. Ten najczęściej swój warsztat ma przy domu lub w garażu. I chociaż na pewno jest wyszkolony i jego zmysł pomaga mu bardzo w pracy, to na pewno nie ma dostępu do oryginalnych urządzeń, bo są one bardzo drogie. Takie urządzenia, dedykowane konkretnym markom, a nawet modelom posiadają autoryzowane serwisy obsługi. Na pewno plusem jest, że taki mechanik zapamięta nasz samochód i będzie wiedział zawsze, co było w nim zrobione, a także może być elastyczny odnośnie umawiania się i zapewne, gdy zepsuje nam się nagle samochód, będziemy mogli liczyć na jego pomoc.

Warsztat z kilkoma mechanikami

Takie warsztaty są zazwyczaj na różnym poziomie. Zważając na to, że są to miejsca niezależne, pewne jest, że można do nich oddać samochód każdej marki. Ci, którzy się w jakiejś specjalizują, mają zazwyczaj wąską działalność. To miejsce, gdzie zapewne możemy szybko dostać części zamienne, choć może być problem, żeby były one oryginalne. Zdarza się, że mechanicy wysyłani są na szkolenia, choć nie jest to regułą i warto o to pytać. Jeśli są oni wykształceni tylko przez szkołę i praktykę, to może to być za mało dla naszego samochodu, jeśli jeździmy jakimś nowoczesnym pojazdem z nowymi technologiami, ponieważ po prostu nie będą się na nim znać.

Serwis ASO nie tylko dla nowych samochodów

Ostatnim miejsce, do którego możemy pojechać z naszym samochodem jest autoryzowany serwis obsługi. Jak już wcześniej było pisane, w ASO posiadają zawsze oryginalne, dedykowane urządzenia do naszej marki czy modelu. Do tego mechanicy zawsze są na bieżąco wysyłani na szkolenia, organizowane przez producenta. Również z umówieniem się na naprawę nie ma problemu, ponieważ dostosowują się do potrzeb klienta. Warto przy tym podkreślić, że ściąganie części jest dla nich łatwiejsze, a więc i szybciej możemy mieć z powrotem nasz samochód. Za naprawę w takim miejscu zapłacimy drożej, ale inwestycja zwróci się nam, gdy będziemy sprzedawać auto. Statystyki pokazują, że samochody serwisowane w ASO sprzedają się szybciej i za lepszą cenę.
Z ASO możesz serwisować taniej. Sprawdź sam na http://www.serwistoyoty.pl/przeglad

Dodaj komentarz