Bądź konkurencyjny. Postaw na leasing samochodów Kraków

Jeśli firma dopiero się rozwija, trzeba zwiększyć swoją konkurencyjność. Warto postawić na nowoczesny sprzęt, a także dobre auto firmowe. Wbrew pozorom nie chodzi tylko, by dostać się z punku A do B, ale dobrze się zaprezentować w oczach potencjalnego klienta. Samochód powinien być reprezentatywny.

Leasing czy kredyt?

Rzadko kiedy zdarza się, że jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć koszty związane z zakupem. W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na jakąś formę finasowania. Większość szefów firm decyduje się na leasing samochodów Kraków. To szybki sposób na to, by wejść w posiadanie auta. Niektórzy decydują się na kredyty. Co jest lepsze? Leasingi są znacznie łatwiejsze w załatwieniu. Od podjęcia decyzji do momentu otrzymania kluczyków mija zaledwie kilka godzin. Nie trzeba dysponować dużą gotówką, bo spłatę rozkłada się na raty. Wielkość opłat jest naliczana zależnie od kosztów całkowitych samochodu. Żeby załatwić wszelkie formalności wystarczą tylko dwa dokumenty tożsamości od osób reprezentujących firmę, a także REGON i KRS. W przypadku kredytów jest znacznie więcej kwestii. Bank musi sprawdzić wiarygodność finansową. Czas rozpatrywania decyzji może potrwać do miesiąca. Co ważne instytucja finansowa może odmówić finansowania bez podania przyczyny. Z tego względu lepiej złożyć wnioski w kilku bankach, żeby później ponownie nie tracić czasu na rozpatrzenie. Z reguły raty kredytu są mniejsze, bo też ich splata trwa dłużej. Leasing to zazwyczaj większe opłaty, ale można to wliczyć w koszty prowadzenia firmy. Tym samym nie będzie to aż tak dużym obciążeniem. Leasing samochodów Kraków ma jednak swoje minusy. Przedmiot umowy nie jest własnością przedsiębiorcy. W przypadku zniszczenia lub kradzieży ubezpieczenie jest wypłacane leasingodawcy, która formalnie jest prawnym właścicielem pojazdu. Jeśli odszkodowanie nie pokryje strat, trzeba będzie uregulować różnicę z własnej kieszeni.

Jak dobrze wybrać leasing?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego finansowania nie jest taki prosty. Trzeba dokładnie porównać przedstawione oferty. Bez tego niewiele uda się osiągnąć. Okazuje się, że propozycje raty na ten sam model samochodu są bardzo różne. Warto przeanalizować otrzymany dokument i doczytać przede wszystkim, czy po skończeniu spłat będzie można wykupić samochód i ile wtedy trzeba będzie dopłacić. Dobrze jest skorzystać z usług firm, która skupia w jednym miejscu kilka różnych ofert. W ten sposób jest w stanie dopasować najlepsze w danym przypadku rozwiązanie. Wszystko będzie można załatwić w jednym miejscu.

Dodaj komentarz